" Svårt att hitta dit. Det drogs mer pengar än det som var uppgjort. "
Prisvärt: 8 Personal vid hämtning: 9 Hantering vid lämning: 10 Fordonets skick: 10
" f "
" I have not got my balance back on my card yet, but so far so good. "
Prisvärt: 10 Personal vid hämtning: 10 Hantering vid lämning: 10 Fordonets skick: 10
" Effektiv bra uthyrare. "
" Bra effektiv hantering. Snabb återkoppling via mail. "
Prisvärt: 10 Personal vid hämtning: 9 Hantering vid lämning: 10 Fordonets skick: 10
" De äro mycket goda! "
" Mycket trevlig personal som (trots att vi var i Nice) talade mycket god engelska! "
Prisvärt: 10 Personal vid hämtning: 10 Hantering vid lämning: 10 Fordonets skick: 10
" Bra "
" Bra "
Prisvärt: 10 Personal vid hämtning: 10 Hantering vid lämning: 10 Fordonets skick: 10
" Lätt att hämta och lämna Interent bilar på Nice flygplats. Kanske bättre beskrivning vart det ligger, i förhållande till de andra uthyrarna. "
" Se ovan. Lätt att hämta och lämna, när man vet vart dom ligger, i förhållande till de andra uthyrarna. "
" Lätt att förstå bokningsprocessen och tydligt när man väljer bil. "
" INTERRENT-personalen (2 st) ville ihärdigt lägga till egen försäkring som gör att bilhyran går från ca SEK 600 (= supercover-tillägg + glas och däck) till det nästan dubbla, ca SEK 1320! De hävdar att försäkringen jag redan tagit endast täcker ?3:e part?!? Dessutom lockar de med att man lätt kan återlämna bilen utan kontrollbesiktning. Efter visst dividerande sänker de själva sitt prisförslag med SEK 200 dvs till 1120. Vid själva återlämnandet står det många tomma bilar före och vi får leta upp en man vid ?städstationen? som tittar på vårt hyreskontrakt men knte gör någon anteckning. Han säger ?Ok, ni har ju full försäkring?. Verkar alltså inte finnas personal för att hinna göra ev besiktning. "
" Snabbare utlämning av hyr bil. Sortera nycklarna som ligger i en hög, som måste letas igenom varje gång det skall lämnas ut en bil. "
" Översikten när man väljer är bra. Också att man kan välja att uppgradera ex självrisk m.m. Att man tecknat tilläggsförsäkring gm Auto Europe ses dock inte så positivt av biluthyraren, men det är väl inte direkt Auto E?s fel... "
" De är vänliga men där stannar det positiva. De har under senare tid hittat mängder med tillägg och begränsningar för kunden. Tror inte bara det gäller Interrent. Ex. Städa bilen, mkt begr. körsträcka per dag, inte besöka intilliggande Italien, passerar man tiden för återlämning med 30 min får man tillägg på en dygnshyra, önskar man ytterligare en förare höjs hyran med drygt 35%! Har hyrt bil under många år och försämringarna för kunden är inte acceptabla. Frankrike är dessutom bland de dyraste länderna att hyra bil i! "